WITOLD BAŃKA: POCZUĆ ATMOSFERĘ SPORTOWEGO ŚWIĘTA

Trwa końcowe odliczanie do wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. 30 września młodzi kolarze powalczą o wspaniałe trofeum, a także będą mieli możliwość uczestnictwa w wielkim kolarskim święcie.

Ostatnie lata są dla polskiego kolarstwa wspaniałym okresem. Nasze gwiazdy wygrywają etapy w najważniejszych wyścigach, zdobywają medale wielkich imprez. I choć Michał Kwiatkowski, Rafał Majka czy Maja Włoszczowska jeszcze długo będą dostarczać nam mnóstwo radości, już dziś trzeba zatroszczyć się o ich następców. Takie właśnie hasło „Szukamy kolarskich talentów” przyświeca nowemu wyścigowi.

– Podczas tego wyścigu młodzi adepci kolarstwa mogą nie tylko dobrze się bawić, ale też poczuć atmosferę wielkiego sportowego święta. Takie wydarzenia doskonale promują aktywność fizyczną i stanowią cenną okazję do poszukiwania uzdolnionej młodzieży. Wyścigowi towarzyszy hasło „Szukamy kolarskich talentów”. Jestem przekonany, że tego typu inicjatywy faktycznie sprzyjają odkrywaniu utalentowanych zawodników – mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Ogólnopolski wyścig kolarski MTB dzieci i młodzieży o Puchar Ministra Sportu i Turystyki odbędzie się w ramach finału Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych w Kwidzynie w dniu 30 września.