PAKIETY BADAŃ W INSTYTUCIE SPORTU DLA NAJLEPSZYCH KOLARZY

Czołowi kolarze wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki otrzymają niezwykłe nagrody. Dla trojga najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej (łącznie 18 pakietów) ufundowane zostaną specjalistyczne badania w Instytucie Sportu.

Już 30 września w Kwidzynie zostanie rozegrany  kolarski wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Rywalizacja odbędzie się na 9-kilometrowej rundzie, którą pokonają wszystkie kategorie wiekowe. Dla najlepszych trójek poszczególnych kategorii przygotowano specjalne nagrody – specjalistyczne badania w laboratoriach Instytutu Sportu.

To miejsce, w którym obok najlepszych sportowców dyscyplin olimpijskich badania przechodzą młodzi, utalentowani zawodnicy – w ciągu roku około 700 osób, w tym ponad 100 młodych kolarzy.  Program dedykowany jest przede wszystkim sportom wytrzymałościowym.  Badania lekarskie kwalifikacyjne, pobranie krwi, analiza składu ciała i badania wydolnościowe – to wszystko pozwala fachowcom określić, czy dany zawodnik ma predyspozycje do tego, by zostać zawodowym kolarzem. I czy lepiej będzie sobie radził na płaskich sprintach czy w wysokich górach. Testy są sprofilowane specjalnie pod kolarzy i uwzględniają ich wiek. Chodzi przede wszystkim o to, żeby określić zdolności i predyspozycje wysiłkowe młodych zawodników.