VIII „Hubertus dla dzieci” już za nami!

– Było niesamowicie, a widok szczęśliwych dzieci zapamiętam bardzo długo. Dla takich chwil warto się starać – mówi Czesław Lang, który razem z żoną Elżbietą zorganizował VIII edycję Hubertusa dla dzieci. 20 października 2018 roku w stajni w Barnowie pojawiło się ponad tysiąc osób, które mogły przeżyć niezwykłe chwile. Wydarzenie objął swoim patronatem Wójt Gminy Kołczygłowy Wacław Kozłowski.
– „Hubertus dla dzieci” to połączenie naszych największych pasji, czyli kolarstwa i koni. Chcemy propagować ruch na świeżym powietrzu, krzewić wartości patriotyczne oraz integrować lokalną społeczność. I od samego początku zależy nam, aby impreza łączyła ludzi – opowiada Czesław Lang.
Wszystkie cele udało się spełnić dzięki wsparciu przyjaciół, współpracowników i wielu życzliwych ludzi. Odbył się wyścig kolarski dla najmłodszych o Puchar Czesława Langa, pogoń za lisem, szukanie lisa, prezentacja broni białej, pokaz musztry wojskowej, poczęstunek i zabawa przy ognisku oraz konkursy z nagrodami. – Impreza w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę udała się znakomicie. Szwadron Reprezentacyjny Wojska Polskiego wykonał musztrę wojskową, później był pokaz władania białą bronią. To zrobiło wielkie wrażenie na wszystkich. Do tego trafiliśmy idealnie z pogodą i myślę, że wszyscy uczestnicy będą długo wspominali „Hubertusa dla dzieci” – mówi Czesław Lang.