Dużo emocji i mnóstwo zabawy na Hubertusie w Barnowie

Sobotnie popołudnie w Barnowie należało do miłośników koni i rowerów. Czesław i Elżbieta Lang już po raz dziewiąty zorganizowali Hubertusa dla dzieci. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Kołczygłowy Artura Kalinowskiego.

Tegoroczny Hubertus dla dzieci przyciągnął wielu sympatyków jeździectwa i miłośników rowerów. W październikową sobotę w Barnowie wszyscy wspólnie aktywnie spędzali czas, bawili się i świętowali.  Tradycyjnie odbyło się mnóstwo konkursów, w których można było wykazać się wiedzą na temat jeździectwa i koni. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny organizowany przez zespół szkół w Kołczygłowach. Można było oglądać pokazy jeździectwa i wziąć udział w pogoni za listem i szukaniu lista. Po raz pierwszy rozegrano zawody stajenne, a najmłodsi miłośnicy kolarstwa mogli wziąć udział w wyścigu o Puchar Czesława Langa.

To już tradycja, że początek jesieni spędzamy wspólnie w Barnowie w znakomitym towarzystwie. Także i w tym roku nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, którzy kochają konie i rowery. Konkursy, wyścigi, zabawa przy ognisku i wspaniała integracja. Dodatkowo w tym roku mieliśmy mobilne muzeum Tour de Pologne, które w ciekawy sposób opowiada historię naszego wyścigu i całego polskiego kolarstwa – powiedział Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy, a obecnie Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Mobilne muzeum Tour de Pologne to pierwszy tego typu projekt na świecie. Powstał z okazji 90-lecia wyścigu i od tego czasu gości na metach etapów Tour de Pologne, podczas Wyścigu po Zdrowie, a w sobotę był także atrakcją dla gości Hubertusa w Barnowie. To wspaniała szansa na poznanie wyjątkowej historii Tour de Pologne i polskiego kolarstwa. Oprócz cennych eksponatów, pamiątek, rowerów, pucharów i medali są tam również nowoczesne, multimedialne prezentacje, które w ciekawy sposób opowiadają o istocie kolarstwa i zawodowego peletonu.

Organizatorem Hubertusa dla dzieci w Barnowie był Klub Sportowy „Lider” oraz Stajnia Barnowo przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Kołczygłowy. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Kołczygłowy Artura Kalinowskiego.