WYŚCIG O PUCHAR MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI W KATOWICACH

W najbliższą sobotę w Katowicach odbędzie się piąty w tym sezonie kolarski Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Zawody dla dzieci i młodzieży rozgrywane są pod hasłem „Szukamy kolarskich talentów”.

Idea kolarskiego wyścigu dla dzieci i młodzieży o puchar Ministra Sportu i Turystyki narodziła się przed rokiem. Wówczas rozegrano pierwsze zawody w Kwidzynie. Okazały się one tak popularne, iż w kalendarzu sezonu 2018 znalazło się aż sześć wyścigów.

Wielkie ściganie dzieci i młodzieży ze szkółek rozpoczęło się w maju. Najpierw kolarski peleton walczył w Krakowie, później w stolicy podczas wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego. Pod koniec maja wyścig zawitał do Gdańska, a w czerwcu do Trąbek Wielkich. Tym razem będzie towarzyszył zawodom Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Katowicach. Młodzi kolarze będą się ścigać na 10-kilometrowej rundzie ze startem i metą na ul. Trzech Stawów 180. Wyniki wyścigu w Katowicach, jako wyścigu dodatkowego w tym sezonie, nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej.

Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki to szeroko zakrojona akcja popularyzująca kolarstwo wśród najmłodszych. Zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej to jedna strona medalu, druga to właśnie wyszukiwanie najzdolniejszych tak, aby wychowywać następców Rafała Majki, Michała Kwiatkowskiego czy Mai Włoszczowskiej. Każdy startujący otrzymuje pamiątkowy medal i koszulkę. Po wyścigu w Katowicach młodych kolarzy czeka jeszcze wielki finał w Kwidzynie.