WIELKI FINAŁ W KWIDZYNIE ZA NAMI

Drugi sezon Wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki można uznać za zakończony! Przed rokiem inauguracyjne zawody nowego projektu odbyły się w Kwidzynie, w tym roku to malownicze miasto było miejscem wielkiego finału.

To właśnie w cieniu kwidzyńskiej katedry równo rok temu młodzi miłośnicy kolarstwa po raz pierwszy rywalizowali o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Idea „Szukamy kolarskich talentów” okazała się tak nośna, że w tym roku odbyło się aż sześć wyścigów. Przez cały sezon towarzyszyliśmy maratonom Vienna Life, a więc na początku ścigaliśmy się na płaskiej trasie w Warszawie, potem pojechaliśmy na południe do Krakowa i na północ do Gdańska. W czerwcu odwiedziliśmy Trąbki Wielkie, a we wrześniu Katowice – były to wyścigi dodatkowe, które nie zaliczały się do klasyfikacji generalnej. Wreszcie pod koniec września zawitaliśmy do Kwidzyna.

Wyścigowi o Puchar Ministra Sportu i Turystyki od początku towarzyszą szczególne emocje. Po pierwsze rywalizacja młodzieży jest zawsze bardzo zacięta i ciekawa, po drugie wszystkim przyświeca idea całego cyklu, czyli „Szukamy kolarskich talentów”. W zawodach chodzi o to, aby wyławiać talenty na miarę Michała Kwiatkowskiego, Rafała Majki, czy Katarzyny Niewiadomej. Ten sezon pokazał, że jest wielu młodych ludzi świetnie jeżdżących na rowerze. Potwierdzenie znaleźliśmy właśnie w Kwidzynie, gdzie w finałowej odsłonie rywalizowano na 9-kilometrowej trasie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników, a największe dla zwycięzców klasyfikacji generalnej, wśród których znaleźli się: Milena Tokarska, Oliwia Stachurska, Karolina Fiedor, Michał Gruca, Filip Surdyk i Dawid Szudra.