STARTUJEMY Z NOWYM SEZONEM WYŚCIGÓW O PUCHAR MINISTRA!

Już 12 maja w Krakowie odbędzie się pierwszy w tym sezonie wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki w kolarstwie górskim. Zawody dla dzieci i młodzieży rozgrywane są pod hasłem „Szukamy kolarskich talentów”.

Zapoczątkowane przed niespełna rokiem w Kwidzynie wyścigi o Puchar Ministra okazały się tak popularne, że w tym sezonie zamiast jednej odbędą się aż cztery edycje. Na początek zapraszamy wszystkich chętnych – dzieci i młodzież – do Krakowa. Tam będziemy się ścigać 12 maja. Już tydzień później, 19 maja, drugi w kalendarzu wyścig odbędzie się w Warszawie. Właśnie wtedy w stolicy, w Wilanowie odbywać się będzie wielki Warszawski Weekend Rowerowy – a podczas niego otwarta dla wszystkich prezentacja Tour de Pologne w piątek, Vienna Life Lang Team Maraton w sobotę oraz Lang Team Race dla kolarzy szosowych w niedzielę. No i sobota oczywiście z poszukiwaniem młodych kolarskich diamentów. Następny wyścig zostanie rozegrany 26 maja w Gdańsku, a finałowe zawody odbędą się 29 września w Kwidzynie.

Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki to szeroko zakrojona akcja popularyzująca kolarstwo wśród najmłodszych. Zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej to jedna strona medalu, druga to właśnie wyszukiwanie najzdolniejszych tak, aby wychowywać następców Rafała Majki, Michała Kwiatkowskiego czy Mai Włoszczowskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do startu do zapisów, przypominamy, że każdy startujący otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę oraz numer startowy, a najlepsi – we wszystkich kategoriach klasyfikacji generalnej po czterech wyścigach – także koszulki kolarskie i Puchar Ministra. Do zobaczenia na trasie!