PIĘKNA WALKA O PUCHAR MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI GDAŃSKU

Konrad Gołębiowski (Wadecki Bike Academy) i Milena Tokarska (MLGKS Błękitni Koziegłowy) byli najszybsi podczas wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki w Gdańsku.

Młodzi kolarze ścigali się w Gdańsku na ośmiokilometrowej trasie. Warunki do jazdy były doskonałe – świeciło słońce, a czoła chłodził lekki wiatr. Zawody rozgrywane pod hasłem „Szukamy kolarskich talentów” rozpoczęły się kilka minut po godzinie 11. Od samego startu widać było, że wszystkim zależy na dobrym wyniku. Rywalizacja była pełna emocji, zacięta, ale fair play.

Z najlepszym czasem dojechał do mety Konrad Gołębiowski, który uzyskał rezultat 12:40. Sześć sekund wolniejszy był Filip Surdyk (KAMYK Radzymin MTB Team), a trzeci, z tym samym wynikiem był Kajetan Ślepski (VO2max MTB Team). Wśród dziewcząt triumfowała Milena Tokarska, której pokonanie dystansu zajęło 14 minut i 11 sekund. Z tym samym czasem finiszowała druga na mecie Roksana Barchan (Kolarski Szkolny Klub Sportowy), a trzecia była Oliwia Stachurska (Fundacja Klub Kolarski Agnieszka Skalniak).